Koncert Kolęd i Pastorałek

17 grudnia 2019

Dnia 12 XII 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, który wprowadził nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Czasu pełnego  przeżyć religijnych, wzruszeń, rodzinnych spotkań, a także kolęd i pastorałek.

Tradycja kolęd sięga w Polsce XIII wieku, kiedy to grupy kolędników odwiedzały okoliczne wsie i gospodarstwa, prosząc o datki lub jedzenie, śpiewając przy tym religijne pieśni oraz składając gospodarzom życzenia.

W koncercie  wystąpili uczniowie z klas: 3KB, 2BF, 1PKM, 1FS, 1BF4, 1GF5, 1KB5 i 3U.

W ich wykonaniu usłyszeliśmy tradycyjne, piękne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Nasi uczniowie zaprezentowali wspaniałe talenty muzyczne i wokalne. Gratulujemy i zachęcamy do kolejnych występów.

Dziękujemy bardzo za udział w koncercie i życzymy wszystkim wesołych świąt.